Olejek siedmiu złodziei i jak zrobić?

Olejek siedmiu złodziei to jest specjalną mieszaniną o działaniu antybakteryjnym i antywirusowym. Jak go zrobić w domowym zaciszu korzystając z naturalnych olejków eterycznych. Oto skład mieszanki 7 złodziei oraz cały proces przygotowania olejku.

To 5 popularnych olejków zmieszanych razem, są to goździkowy, cytrynowy, eukaliptusowy, rozmarynowy i cynamonowy. Ta piątka olejków razem daje nam olejek 7 złodziei.

Olejek siedmiu złodziei jak działa?

To mieszanina olejków, to połączenie właściwości antybakteryjnych różnych olejków eterycznych w jeden. Połączenie ma stworzyć bardzo wszechstronny olejek aromaterapeutyczny. Stosowanie tej mieszanki wpływa na polepszenie odporności naszego organizmu oraz walkę z bakteriami i wirusami.

Łącząc właściwości antyseptyczne różnych roślin otrzymujemy uniwersalny wywar leczniczy. Produkt końcowy możemy stosować zarówno w formie wziewnej jak i naskórnej.

Skład

W skład olejku siedmiu złodziei wchodzi pięć olejków zmieszanych razem. Wystarczy zmieszać olejki razem by otrzymać nowy olejek o właściwościach pro zdrowotnych, antybakteryjnych.

  • goździkowy (Syzygium aromaticum) – posiada właściwości antybakteryjne, znieczulające, przeciwzapalne i antyseptyczne.
  • cynamonowy (Cinnamomum verum) – jest wszechstronnym środkiem w walce z różnymi formami grzybów i bakterii
  • eukaliptusowy (Eucalyptus globulus) – pomaga w zwalczaniu chorób układu oddechowego. Dodatkowo olejek hamuje rozwój bakterii i grzybów, przeciwdziała wirusom grypy
  • cytrynowy (Citrus limon) – to silne działanie antybakteryjne, antyseptyczne, przeciwgrzybiczne, antywirusowe i antystresowe.
  • rozmarynowy (Rosmarinus officinalis) – podobnie jak cytrynowy i goździkowy pomoże zwalczyć bakterie.
Olejek siedmiu złodziei - Możesz przygotować samemu w domu
Mieszanki olejków eterycznych można przygotować w domu

Olejek siedmiu złodziei przygotowanie

Do przygotowania naszego olejku siedmiu złodziei będziemy potrzebowali buteleczki ciemnej pod olejki oraz odrobinę miejsca na stole.

Olejki mieszamy następujących proporcjach:

  • 40 kropli olejku goździkowego
  • 35 kropli olejku cytrynowego
  • 20 kropli olejku cynamonowego
  • 15 kropli olejku eukaliptusowego
  • 10 kropli olejku rozmarynowego

Do przygotowania naszego olejku eterycznego używajmy tylko wartościowych leczniczych surowców. Tylko olejki przygotowane zgodnie ze sztuką z pierwszej destylacji bazującej na pełnowartościowych składnikach dają gwarancję jakości.

Tanie olejki eteryczne, z nie sprawdzonego źródła nie posiadają własności leczniczych a jedynie walory zapachowe.

Olejek siedmiu złodziei – warto również odwiedzić.

Jak zrobić własny olejek w domu?

Dla osób chcących pozyskiwać własne olejki eteryczne, dobrym pomysłem może być założenie własnej destylarni. Na sam początek warto zacząć np. od lawendy. Destylarnia lawendy to coraz popularniejszy sposób na spędzanie własnego czasu, ale często i pomysł na biznes.

Do domowego destylowania olejków eterycznych polecamy alembiki miedziane.

Odwiedź nas na Youtube

Dołącz do nas na Youtube

Leave a Reply