Jak powstaje olejek lawendowy, zobacz cały proces jego powstania

Chcecie zobaczyć jak wygląda olejek lawendowy w destylarni lawendy? To świetnie mamy dla Was świetny film pokazujący cały proces destylacji lawendy. Z procesu otrzymujemy olejek lawendowy oraz hydrolat lawendowy.

Jak powstaje olejek lawendowy?

Na filmie pokazano produkcję olejków z lawendy na przemysłową skalę. Takiej skali trudno szukać jeszcze w Polsce, ale coraz więcej powstaje mniejszych przydomowych destylarni ziół i kwiatów.

A jeśli myślicie o własnym domowym pozyskiwaniu olejku, jest to również możliwe w mniejszej skali. Warto poczytać o naszej destylarni lawendy. Gdzie opisujemy co będzie nam potrzebne do rozpoczęcia pozyskiwania olejków eterycznych.

Jak powstaje olejek lawendowy? w procesie destylacji parowej w specjalnym do olejków destylatorze. Dobrym pomysłem, będzie wykorzystanie na przykład alembiku miedzianego do olejków eterycznych. Jest on nie tylko piękny ale daje prawdopodobnie najlepsze rezultaty w branży olejkowej.

Destylaty lawendowe możemy swobodnie pozyskiwać w domu. Będzie nam potrzebne miejsce, alembik oraz czas. Na początku będzie nas czekać dużo nauki podstaw alchemii. Wraz z doświadczeniem uda się pozyskać tylko najlepsze produkty. 100% natury zamknięte w szklanych buteleczkach!

Olejki i hydrolaty możemy sprezentować naszym najbliższym. To świetny prezent, który wykonamy samemu. A nasz destylator (np. alembik miedziany), świetnie się nada do pozyskiwania olejków nie tylko z lawendy ale również kwiatów i ziół.

Odwiedź nas na Youtube

Dołącz do nas na Youtube

Leave a Reply