Czym jest aromaterapia i jaki ma wpływ na nas?

Czym jest aromaterapia? Aromaterapia to holistyczna kuracja lecznicza wykorzystująca naturalne ekstrakty roślinne w celu promowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Czasami nazywa się to terapią olejkami eterycznymi. Metoda ta wykorzystuje w medycynie aromatyczne olejki eteryczne, aby poprawić zdrowie ciała, umysłu i ducha.

Aromaterapia poprawia zdrowie fizyczne i emocjonalne co ma pozytywny wpływ na nasze życie.

Ta dziedzina naturalnej medycyny jest uważana zarówno za sztukę, jak i naukę. W ostatnim czasie aromaterapia zyskała coraz większe uznanie w dziedzinie nauki i medycyny.

Jak długo istnieje aromaterapia?

Ludzie używali aromaterapii od tysięcy lat. Starożytne kultury w Chinach, Indiach, Egipcie i innych krajach zawierały aromatyczne składniki roślinne w żywicach, balsamach i olejkach. Te naturalne substancje były używane do celów medycznych i religijnych. Wiadomo było, że przynoszą korzyści zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Destylację olejków eterycznych przypisuje się Persom w X wieku, chociaż praktyka ta mogła być stosowana od dawna. Informacje o destylacji olejków eterycznych zostały opublikowane w XVI wieku w Niemczech. Francuscy lekarze w XIX wieku dostrzegli potencjał olejków eterycznych w leczeniu chorób.

Termin „aromaterapia” został wymyślony przez francuskiego perfumiarza i chemika René-Maurice’a Gattefossé w książce, którą napisał na ten temat, która została opublikowana w 1937 roku. Wcześniej odkrył on leczniczy potencjał lawendy w leczeniu oparzeń. Książka omawia zastosowanie olejków eterycznych w leczeniu schorzeń.

Jak działa zabieg aromaterapeutyczny?

Poprzez zmysły węchu i wchłanianie przez skórę naturalnych środków. Możemy wykorzystać tu sole do kąpieli, kompresy, inhalatory, kremy i olejki do ciała, jak również całą gamę olejków eterycznych do wdychania.

Kupując olejki eteryczne wybierz dobrego producenta oraz pochodzie tych olejków. Decyzja nie powinna być brana pod uwagę na podstawie ceny a ich właściwości oraz naturalności.

Gwarantuje to, że kupujesz produkt wysokiej jakości, który jest w 100% naturalny. Dobry olejek nie powinien zawierać żadnych dodatków ani składników syntetycznych.

Co dzieje się podczas sesji aromaterapii?

Jeśli odwiedzasz aromaterapeutę, najpierw zostanie przeprowadzona szczegółowa konsultacja. Twój aromaterapeuta zada Ci pytania dotyczące Twojej historii medycznej, stylu życia, ogólnego stanu zdrowia i czy masz jakiekolwiek problemy zdrowotne.

Najpopularniejsze olejki aromaterapeutyczne

Do najpopularniejszych olejków eterycznych należą: szałwia, eukaliptus, cyprys, lawenda, cytryna i trawa cytrynowa, mandarynka czy mięta. To oczywiście, tylko kilka popularnych olejków dostępnych na świecie.

Te i inne olejki znajdziesz, również w naszej ofercie olejków do aromaterapii. Staramy się dostarczać najlepsze produkty, dostępne na rynku.

Czym jest aromaterapia – podsumowanie

To naturalny sposób wzmocnienia naszej odporności oraz zadbanie o nasze zdrowie. Najprościej mówiąc jest to leczenie przez zapach oraz kontakt preparatów ze skórą. Sama aromaterapia zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej.

Odwiedź nas na Youtube

Dołącz do nas na Youtube

Leave a Reply